Deist Ve Ateistlere Cevaplar

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avrupalı Kafirlerin Ülkemiz İnsanı Üzerinde Uyguladığı Algı "Yapamazsınız Edemezsiniz"

EdepYahu
    EdepYahu

Avrupalı Kafirlerin Ülkemiz İnsanı Üzerinde Uyguladığı Algı "Yapamazsınız Edemezsiniz" Empty Avrupalı Kafirlerin Ülkemiz İnsanı Üzerinde Uyguladığı Algı "Yapamazsınız Edemezsiniz"

Mesaj tarafından EdepYahu Perş. Tem. 29 2021, 18:30

Ateist - Deistlerin Ve Avrupalı Kafirlerin Ülkemiz İnsanı Üzerinde Uyguladığı Algı "Yapamazsınız Edemezsiniz, Avrupalı'lar Daha İyi Yapar, Biz En iyisini Yaparız Ama Siz Beceremezsiniz" Algısı.

‘Ben Artık Çok Yoruldum’ Diye Başlıyor Mektubuna Semahat Sarı, “İyice Tükendim. Her Şey Ters Gidiyor Ve Ben Her Defasında Yeniliyorum. Sonunda Pes Ettim. Bana Ve Benim Gibilere Bir Reçeteniz Var Mı Hocam?” Yok Semahat Hanım. Reçeteyi Doktorlar Yazar Malum, Benim Sadece Hayat Tecrübelerimde Damıtılmış Birkaç Sözüm, Birkaç Da Örneğim Olabilir. Bu Örneklere Birlikte Bakalım…

Meşhur Fizikçi Albert Einstein, Dört Yaşına Kadar Konuşamamış, Okumayı Yıllarca Sökememişti… O Kadar Ki Hem Öğretmenleri, Hem De Ailesi Einstein’in “Zihinsel Özürlü”Olduğundan Kuşkulanmışlardı... Ama O Pes Etmedi: Çalıştı, Çabaladı, İnandı, Umdu Ve “En İyi Fizikçi”Ler Arasına Girdi...

Ailesi Ludwig Van Beethoven’in Müzik Öğretmeni Olmasını İstiyordu. Bir Gün Öğretmeni Aileyi Ziyarete Geldi Ve Ludwig’in Müziğe Kabiliyetinin Olmadığını, Boşuna Emek Sarf Etmemelerini Söyledi... Ludwig İse Pes Etmedi: Çok Çalıştı, Çabaladı, İnandı, Umdu Ve Dünyanın “En İyi Bestekâr”Larından Biri Olarak Tarihe Geçti.

Walt Disney, Pek Çok Gazetede İş Bulmuş, Ancak Hepsinden Kovulmuştu. Amirleri, Onun “Gereksiz Şeylerle Uğraştığını, Onlara Vakit Harcadığını, Bu Yüzden İşe Yaramadığını” Düşünüyorlardı…Parasızlıktan Yatıp Kalktığı Bir Oto Tamirhanesinde Sandalye Üzerinde Uyuklarken, Bir Fare Gördü. Hemen Onu Çizmeye Başladı. Mickey Mouse Böyle Doğdu. O Fare Sayesinde Walt Disney, Dünyanın En Tanınan Ve En Çok Para Kazanan Ressamı Oldu.

İçerden Ve Dışarıdan Bir Sürü Örnek Daha Verebiliriz. Sonuçta Hepsi Aynı Kapıya Çıkar: Pes Edenler Değil, Direnenler Kazanır.İnsan Kabiliyetine Sınır Yoktur. Ama Kabiliyetin Eğitimle Geliştirilmesi Ve Çaba İle Cilalanması Gerekir. Ondan Sonra Sıra “İsteme”Ye Gelir: Çok İsteyeceksiniz, Çok Koşacaksınız, Çok Çalışacaksınız, İnanacaksınız Ve Başaracaksınız.

Her İnsan Yapabileceğine İnandığı Her Şeyi Yapabilir! Belki Her Adım Atışta Risk Alacaksınız: Risk Almazsanız, Kendinizi Gerektiğinde Zora Sokmazsanız, Yorulduğunuz Anda Çekilirseniz, Kaybedersiniz! Kaplumbağa Kabuğunun İçinde Güvendedir, Ancak Bir Yerlere Gidebilmek İçin Başını Kabuğundan Dışarı Çıkarmak Zorundadır, Bu İse Risktir; Risk Almadığı Takdirde Hiçbir Yere Gidemeyeceğini Kaplumbağa Çok İyi Bilir Ve Hedefe Ulaşmak İçin Risk Alır…

“Yapamam-Başaramam” Demeyin, Yapanlar Nasıl Yaptı, Başaranlar Nasıl Başardı? Başkaları Başardığına Göre Siz Neden Başaramayasınız? İnsanlar Bir Birlerine Benzerler: Herkes Zaman Zaman Bıkar, Usanır, Korkar, İncinir, Her Şeyi Yüzüstü Bırakıp Kaçmak İster. Bazıları Kaçar, Bazıları Sabrının Son Kırıntılarını Da Kullanarak Dayanırlar… Bilin Ki Son Ana Kadar Sabredip Dayanabilenler Hayatı Kazanırlar.

Unutmayın Ki, Başarılı İnsanlar Da Zaman Zaman Ümitsizliğe Düşmüş, Kaç Kez Bıkmış, Usanmış, Kırılmış, Vaz Geçmeyi Düşünmüşler. Ama Sabretmişler, Dayanmışlar, Çabalamışlar… İşin Sırrı Yılmamak, Yıkılmamak, Bıkmamak, Umutsuzluğa Kapılmamak Ve Asla Vazgeçmemektir. Vazgeçen Kaybeder, Kaybeden Kaybolur.

Admin Bu Gönderiyi Beğendi

Forum Saati Ptsi Nis. 29 2024, 13:12