Deist Ve Ateistlere Cevaplar

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslam’ın Cevap Veremediği Hiçbir Şey Yoktur . Her Şeyin Cevabı Kuranı Kerimde Vardır Ama !

Admin
    Admin
    Efendi Hazretleri
    Efendi Hazretleri

İslam’ın Cevap Veremediği Hiçbir Şey Yoktur . Her Şeyin Cevabı Kuranı Kerimde Vardır Ama  ! Empty İslam’ın Cevap Veremediği Hiçbir Şey Yoktur . Her Şeyin Cevabı Kuranı Kerimde Vardır Ama !

Mesaj tarafından Admin C.tesi Ağus. 28 2021, 11:42

İslam’ın Cevap Veremediği Hiçbir Şey Yoktur !...

-       Lakin Sorduğunuz Kişi Ehil mi? (Dikkatli Nazarlarınızı Lütfen Buraya Veriniz ! Ehil mi dedim  Başındaki Ünvanını Söylemedim ! Bir Kişi İsterse Prf. Olsun Fark Etmez Asrımızın Tefsirlerini Ve Tefsir Usüllerini Okumamışsa Prf. Bile Olsa Cevap Veremez Bu Dersi Alan Bir Adi -Basit- Bir Kul Size O Sorunuzun Hakimane Cevabını verebilir. O Yüzden Dedim Başındaki Sıfata Değil Halindeki Sıfata Yani Lisan-ı Haline Bakınız.)

-       Veya Kişi Gerçekten Çok Kamil Bir Müslümandır. Ama Onun Branşı Veya Aldığı Medrese Eğitimi Farklıdır. Ben Öyle Bir Prf. Tanıdığıma Veya Öyle Bir Dr, Hoca ,İmama, Aklımda ki Sorularımı Sordum ki Senin Gibi 10 Tanesini Cebinden Çıkarır ! O Bile Cevap Veremedi Sakın Demeyesiniz. Nasıl  Pratisyen Hekim de Doktordur Uzmanda Doktordur Ama Pratisyen Doktor Uzmanlık Sahası Olmadığı İçin Ameliyat Yapamaz. Ama Bu Onun Doktorluğunu Düşürmez ! Veya Beyin Cerrahı Kalp Ameliyatı Yapamaz. BU Durumda Sen Doktor Değilsin Kalp Ameliyatını Bilmiyorsun Demek Nasıl Büyük Bir Gaflettir Ve Haksız Bir İthamdır Aynen Öyle de Her Hoca Efendinin de Branşı Farklıdır !... Dolayısıyla Size Cevap veremez. Veya Sorduğunuz Sorunun Cevabına Uygun dersi Almamış Olabilir. Buda Onun Cevap Veremediğini Değil Branşının Farklı Olduğunu Gösterir

-       Veya Öyle Sorular Vardır ki Bu Soruların cevapları Kati Suretle İslam Sarayının Dışından Cevaplanmaz. Cevapları Almak İçin İslam Sarayının Bir Kapısından İçeri Girip Has Odalarına Girmeniz Lazım Gelir. Misal Ruh Ve Kader Meselesi  Gibi…  

-       Veya Öyle Meselelerde Öyle Sorular Vardır ki Ehline Sormak Lazımdır. Siz Ehline Gitmeyip Oda Hoca Bu da Hoca Deyip Fizik Matematik İle İlgili Bir Soruyu Nasıl ki Beden Öğretmeni Ve Müzik Öğretmeninden Sual Etmezsiniz Aynen Öyle de İslami Meseleler de Oda You Tube Kanalı Bu da You Tube Kanalı O Zaman İslam Düşmanı Olanların Sayfasında Arayım Veya Oda Forum Bu da Forum o Halde Ben de Gideyim  İslam Düşmanı Ateist Deist O İst Bu ist Sayfalarında  Sorayım derseniz Beden Eğitimi Hocasının Fizik Sualine Müzik Hocasının da Matematik Sualinize Vereceği cevap Gibi Bir Cevap Alırsınız ! Ne Gerek var Bunlara Günlük Hayatta Bunları Göremiyor Kullanamıyoruz Ne İşinize Yaracak Demesi Gibi Bir Gafletkerane Cevap Gibi Cevap Alırsınız ! O Yüzden Doğru Adama Doğru Sual Sormak Lazım Gelir.

-       Veya Hoca Efendi Kendi Branşında Son Derece Bilgili Ve Kabiliyetlidir. Lakin Bilmek Ayrıdır Bildiğini İfade Etmek Ve Anlata Bilmek İse Bütün Bütün Ayrıdır !...  Matematik Konusunda Son Derece Alim Olan Türkiye Cumhuriyetinin Hocaları Ösym’nin Her Sene Sorduğu Sınav Sorularını Verilen Süreden Dahi Kısa Bir Sürede Çözmelerine Karşın Milyonlarca Gencimize Matematiği Sevdirerek Anlatamamaktadırlar. Bu Onların Matematikçi Olmadığını Göstermez ! Sorunuzun Cevabının Olmadığını Hiiiç Göstermez ! Sadece Hocanın Anlatma Kabiliyetinin İfade Becerisinin Olmadığını Gösterir.

-       Veya Hoca Alimdir. Kendi Branşında Son Derece Mutaassıp Biridir. Lakin Bu Sefer de Siz Dersi Dinlemiyorsunuzdur. Böyle Bir Durumda Ne Hocada Ne de Anlatılan Mevzuda Bir Sorun Yoktur . Sorun Sizdedir. Nasıl cep Telefonunuzu Açmadığınız Zaman “Bana Mesaj gelmiyor” O Kadar Çabalıyorum Ama Ne Arayanım Ne Soranım Ne de Mesaj Atanım Yok Demek Gafletkerane Bir Körlüktür Aynen Öyle de İslami Meselelerde Manevi Akıl Gözünüzü Ve Kalp Gözünüzü Açmazsanız Rabbani Mesajlara Muhatap Olmazsınız. Burada Suç Ne Allah C.C.’ta Ne Kuran’da Ne Peygamberdedir. Bi Tamamiha Sizdedir ! Fakat Kibir Ve Gaflet Bunu Kişiye Çoğu zaman Göstermez…

-       Veya Hoca Ehildir Güzelde İfade Eder Ama Bu Sefer Sizin Sorunuzun Alt Yapısı Sizde Olmadığı İçin Anlatına Muhatap Olmazsınız Ve Anlayamazsınız ..   Öyle Meseleler Ve Öyle Meselelere Sorulan Sualler Vardır ki O Sorunun Cevabı Anlatılsa da Kişide O Sorunun Cevabına Muhatap Olacak Bir Bilgi Birikimi Yoksa Sorunun Cevabını Anlayamaz. Dinliyormuş Gibi Yapıp Boş Boş Gözlerle Bakar. Şimdi Burada Diyebilir misiniz Ben Araştırdım Okudum Sordum Bana Kimse Cevap Veremedi Diye !.. Hatalı Gene Sizsinizdir..

-       Veya Amacınız Soru Sormak Değil Kavga Etmek Cidale Girmektir.  Ön Yargılarınızdan Dolayı Bazı Ön Kabüller Ve Bilhassa Medya Ve Sosyal Çevrede Duyduklarınız Algılarınızı Etkiler!... Haliyle Nasıl ufacık Bir Sinek gelse Ve Gözünüzün Önüne Konup Minnacık Kanadını Açsa Arkasındaki Kocaman Dağı Göstermez. Aynen Öylede Kafanıza Taktığınız Çok Basit Meseleler Hakikati Görmenize Engel Teşkil Eder !... Hakkı Size Göstermez !.. Medyanın Yalan Söylediğini Bilen Bizlerin İslami Meselelerde Doğru Söylediğini Nereden Biliyoruz ? Bir Çok yerde Söylene Gelen Hatta Darb-ı Mesel Olmuş Yanılmıyorsam Hürriyet-Milliyet Gazetesi Veya Çamuriyet Gazetesi Cumhuriyet İmamın Koyunları Çalınır Gazete “İmam Koyun Çaldı” Diye Servis Eder !...

Ezcümle İslam Her Sorunuza 1500 Senedir İstisnasız Cevap Vermiş Ve Veriyor. Siz Hazır mısınız ?

Forum Saati Çarş. Mayıs 15 2024, 18:13